War is over

Všimla jsem si, že se virtuální svět rozdělil na dvě půlky.  Na ty, co mají ozdobený vánoční stromeček dva týdny před Vánoci vs. ti, kterým vadí, že ti první mají ozdobený stromeček dva týdny před Vánoci…Někdy tenhle nelítostný souboj zajde dokonce tak daleko, že si tyto dvě skupiny stromky navzájem na facebooku ani neolajkují!!!

blog42_venecHnedy


Ani nám nenosí stromeček Ježíšek. Parádíme si ho sami poslední adventní neděli, abychom si užili společně stráveného času, vzájemné spolupráce a předvánočního rozjímání. A kromě toho, stačí, že se do půlnoci plácám s cukrovím, představa, že do pěti hodin do rána zdobím jak ta jedle jedli, je dost děsivá.

blog43_vanocniLiker1  blog43_ozdoba

Takže zpátky k rozjímání. Asi takhle. První sprosté slovo vyjde z úst manžela. To, když komentuje kvalitu ořezu kmene. Já jsem stále v pohodě. Dalšími nadávkami počastuje mě, když už popáté otáčí stromek o 360 stupňů a já si stále nejsem schopná vybrat, ze kterého pohledu je náš letošní krasavec nejhezčí. Po dalším pokusu najít dokonalý úhel to vzdáme, přebytečné větve odstřihneme a za pomoci tavné pistole a aranžerského drátku je připevníme tam, kde chybí. Stále jsem v klidu. Dcera se chodí v pravidelných dvacetisekundových intervalech ptát, kdy už budeme konečně zdobit. Nastává fáze blikaček. Samozvaným blikačkovým guru naší rodiny se stal manžel. Každý rok kupuje nové a snaží se dceru nadchnout pro různobarevné kombinace. Tady už začínám být lehce nervózní a přichází první hádka. To, co Tomáš považuje za TEPLOU BÍLOU, já samozřejmě vidím jako žlutou, která výrazně narušuje moji iluzi bílo-stříbrné pohádkové nádhery. Já hledám háčky. Ne, ty stříbrné! Ty se nehodí k teplé bílé!  A kdy už budeme konečně zdobit?

Následují tři hodiny jemného nabádání obou členů rodiny k umísťování jednotlivých ozdob a já se přistihnu, jak si v duchu plánuju v noci vstát a do pěti do rána stromek předělávat. Nakonec ale synergie zafunguje a já musím uznat, že ten letošní stromeček je opět nejkrásnější, jaký jsme kdy měli.

blog43_stromecek

To bylo naše zdobení v kostce, což je zároveň i vzor, který jsem vybrala pro letošní Vánoce.

blog43_sedacka
Ke stromečku se chystám v kostkované košili z Housu a podobnou jsem koupila Ninušce v Pepcu. Tam jsem také pořídila některé ozdoby a ubrousky na sváteční stůl.
Do červenobíla jsem vybarvila i sedačku, boží polštáře jsem sehnala ve Scanquilt. Károvaná deka a lahvičky na domácí vaječný koňak bez vajec...neptejte se...jsou z NanuNana.

blog43_darky

Balicí kraftové papíry a červonobílé stužky pravidelně kupuji ve Flying Tigeru, stejně tak košíčky na cukroví a dózy.

blog43_ubrousky

Pro jakou barevnou kombinaci jste se letos rozhodli vy?

blog43_rafaelo1

blog43_dozy

A nezapomeňte, i když nebudete mít vše naklizené a sladěné, nenechte se ničím rozladit. Ten nejhezčí tvar jsou stejně hvězdičky v očích těch nejmenších a teplo v srdci těch nejbližších.

 

Nádherné Vánoce
Anička