V CITYPARKU nyní můžete křičet, lítat a "měnit pohlaví"!

Blog s CITY

Na začátku týdne se na spodní pasáži CITYPARKU objevilo několik záhadných přístrojů, které na první pohled vypadají možná trochu strašidelně, ale užijete si s nimi opravdu hodně legrace, jak ostatně napovídá název interaktivní výstavy „Zábavná technika“.

blog59_simulatorblog59_kostka

O jaké exponáty přesně jde, se dozvíte na místě z informačních tabulí, vše vám ale také krásně vysvětlí a předvede ochotný personál. Ten zároveň hlídá hygienu a bezpečnost, také abyste na největší přepínačovou kostku na světě nekreslili sprosté obrázky nebo se vás do zvukotěsné místnosti nevměstnalo tolik, že z ní uděláte místnost vzduchotěsnou. Taky vám případně pomůže slézt ze simulátoru ptačího letu (ano to je ten exponát, co vypadá jako gynekologické křeslo), to když váš let střemhlav připomíná spíše simulujícího raněného pelikána než vznešeného dravce. Samozřejmě nemluvím o sobě. A to o nutnosti posilování břišního svalstva jsem je jako taky říkat neslyšela...:-)

Jestli jsem si byla někde jistá v kramflecích, byla to prověrka paměti! Jako matka dítěte si dovoluji tvrdit, že mám většinou perfektní přehled o tom, kde co je. Třeba právě dítě. Ale také jeho oblečení, oblíbená hračka, včerejší oblíbená hračka, jeden z 250 obrázků uplynulého víkendu, schované sladkosti před dcerkou, schované sladkosti přede mnou, schované obaly od sladkostí před tatínkem. Ale řeknu vám, na pasáži a za provozu nebylo vůbec lehké se na hru soustředit. Takže pokud jste viděli trochu bláznivou ženskou, která si zacpávala uši a pro sebe si mumlala magické zaklínadlo - sýr, šnek, pastelka, obálka, nůžky, třešně, takový to černý, sakra... tak to jsem byla já. Tak schválně, jestli překonáte můj rekord, dost možná vzniklý tím, že jsem tenhle exponát vyzkoušela po instalaci jako první hráč.

blog59_pametblog59_hlukomer

Nakonec jsem ale nejvíce bodovala v měření hlasitosti projevu, kdy hlukoměr už při pozdravu obsluhy vyhodnotil libost mého hlasu cca 125 dB, což je ruch srovnatelný s pneumatickou nýtovačkou a startem tryskového letadla (práh bolestivosti). Schválně mi dejte vědět, jak jste na tom vy, svůj výkon rovnou zaznamenejte a zapojte se do soutěže o poukázky do s.Oliver.

blog59_babkablog59_chlap

Nezapomeňte projít kolem termokamery, ideálně s kávou v kelímku nebo ledem v puse. Vyzkoušejte svůj postřeh, ponořte se do virtuální reality, omrkněte přístroj, který transformuje váš obličej. Můžete se tak vrátit do dětství, změnit na chvilku pohlaví a podívat se, jak budete vypadat třeba za 20 let. Partnera raději mezitím pošlete pro to kafe.

blog59_termoblog59_banner

Výstava potrvá do 28. února, rozhodně si ji nenechte ujít, je to prima příležitost, jak si s rodinou zpestřit jarní prázdniny.

Těšíme se na fotky i zprávy o tom, jak se vám výstava líbila.