Uvidíme...

Blog s CITY

Maminko, já budu muset nosit ty geometrický brýle?
 - Říká se dioptrický. No, uvidíme. Jestli uvidíme...Možná ano, až budeš starší.
Babička říkala, že až budu starší, naroste mi pytlík.
 - Cože? Jakej pytlík?
No teeen, jak má děda….pod očima!

Uf, to mi spadl kámen ze srdce. Přestože kruhy pod očima rozhodně nejsou věc k zlehčování. A geometrické brýle už vůbec ne. Avšak ve srovnání s touto debatou v ordinaci dětské doktorky jde o věci, které se dají poměrně s grácií vyřešit.

blog48_dort

Jak jste jistě pochopili, moje malá rozumbrada oslavila své páté narozeniny, proto ji čekala preventivní kontrola. Jako matka, která už v šestinedělí měla naplánováno, kterou lékařskou fakultu její dítě vystuduje, jsem před návštěvou naší milé paní doktorky zahájila pro jistotu trénink všech smyslů a dovedností, které by mělo pětileté dítě ovládat. Věděla jsem, že rohodně už neudělám stejnou chybu jako minule, kdy Ninuška sice ve třech letech bravurně uměla všechna písmenka na světelné tabuli pro kontrolu očí, ale když dostala do ruky, zcela zákeřně, „éčko“, které měla natáčet podle předlohy, byla se svým smyslem pro logiku, prostor, geometrii i dioptrii po mamince, celkem v háji. Proto jsem letos neponechala nic náhodě a éčkem jsme spolu cvičně točily zhruba od května. Bohužel i letošní snaha padla celkem vniveč, když nás sestra postavila, dle mého matematického odhadu (viz výše), minimálně 15 metrů od podsvíceného optotypu. 
Takhle….já jsem byla ráda, že vidím alespoň sestřičku, dcerka statečně dala první tři řádky písmenek a další zkoušela tipovat, ale její úspěšnost se rovnala té mojí ve sportce.
Čeká nás tedy návštěva očního lékaře a já sama pokukuju po módních trendech v optice. V Cityparku v Grand Optical je k mé radosti letošní kolekce inspirována těmi nejkrásnějšími místy, kam se můžeme přenést alespoň v představách.

Jaro na Champs-Elysées
Představte si procházku jarní Paříží, kde korzují ty nejelegantnější páry světa, a kde ulice voní čerstvými dortíky a kávou. To vše evokuje trend, kterému se říká softly vintage. Slovem Vintage se původně označovala kvalitní, ročníková vína a tyto brýle svou elegancí právě taková vína připomínají. Lehké pastelové barvy, oversized obroučky, geometrické tvary, to vše dodá jemný, inteligentní a elegantní sedmdesátkový vzhled. Na prodejnách GrandOptical se ptejte na značky SENSAYA, HERITAGE, NEBO CHLOÉ!

blog48_sancelyseVibrant Dusk – každý den je karneval!
Inspirovaný Rio de Janeirem, jeho nočním životem a zářivými barvami je tady trend, který je nazýván Vibrant Dusk – Oslnivý Soumrak. Pokud se nebojíte vyčnívat a dělá vám radost, když se za vámi někdo otočí, brýle z této rodiny budou přesně pro vás. Zvířecí vzory, metalické barvy, jasné linky. Odvážné, sexy a cool, taková jsou přídavná jména těchto obrouček. Ptejte se na značky UNOFFICIAL, SAINT – LAURENT, HERITAGE

blog48_RioMinimalismus a ekologie Amsterodamu
Dear Earth se dá přeložit jako Milovaná Země.  Ekologické materiály jako dřevo nebo recyklovaný plast dělají z těchto brýlí mnohem více než jen módní doplněk. Právě Amsterodam, coby mladé, ekologicky smýšlející město, tento trend připomíná nejvíce. Brýle z kategorie Dear Earth jsou pro všechny, kteří si cítí, že chtějí nejen dobře vypadat, ale také se chovat zodpovědně k planetě Zemi. Značka DBD!

blog48_amsterodam

Bold Iconics – sebevědomí z Wall Streetu
Tmavé barvy, jednoznačné linky, odvaha, sebevědomí a jasný názor. Takový je čtvrtý trend, který designéři nazvali Bold Iconics. Tento styl připomíná New York se vším, co k němu patří: dravost, úspěch, skvěle padnoucí obleky, ale také umění a elegance. Pokud se takových slov nebojíte, Bold Iconics je styl přímo pro vás! Hledejte značky UNOFFICIAL, SENSAYA, GUCCI!

wallstreet

I vy se můžete objednat na oční vyšetření. Přímo na prodejně vám zrak během 30 minut odborně změří kvalifikovaní optometristé . Na vás už zůstane jen rozhodnutí, do kterého koutu světa se skrze designové brýle vydáte. 

Na viděnou
Anička

Zdroj: www.grandoptical.cz