Ukamenuju vás!

10

Asi už zbývá jen hrstka těch, kteří ještě neslyšeli o novém fenoménu outdoorových procházek, o tzv. kamínkování. Možná už jste nějaký pomalovaný šutřík našli, možná sami patříte k těm, kteří malbu na nerost vyzkoušeli nebo tomuto druhu zábavy sami úplně propadli.

blog51_morcata  blog51_tygr

Pokud přeci jen nevíte, o čem je řeč, až půjdete na procházku…co jiného teď taky dělat…dobře se kolem sebe dívejte. Na mnoha místech totiž leží putovní kamínky, menší či větší oblázky, které někdo pomaloval a z druhé strany opatřil směrovačkou a hashtagem. Tak je později můžete na facebookových stránkách dohledat, pozdravit se s nálezcem a sledovat jejich další trasu. Kamínek totiž smí přes okres a dokonce i přes hranice! WOW! Na kamenech lze najít jednodušší obrázky tříletých dětí, stejně jako propracované umělecké dílo talentovaného malíře. Na některých kusech horniny můžete objevit například vtip, dohledávat systémem puzzle jeho další část, vzdělat se novým pojmem, podepsat se jako jeden z nálezců, splést si ho s obalem od tatranky, vydražit ho v aukci pro nemocné pacienty nebo s jeho pomocí přispět třeba na zoologickou zahradu. Kámen si můžete nechat pro štěstí, ale také ho můžete poponést o kousek dál. Vše má ale svá pravidla! A abyste se vyhnuli ukamenování, dám vám pár tipů.

blog51_kitkat    blog51_andel

 1. Jakmile kamínek najdete, zaregistrujte ho! Jak? Vyfoťte ho z obou stran a šup s ním do kamínkářské skupiny. Tady ale pozor, skupin je hned několik. A jak to tak na facebooku bývá, nějaké to házení po sobě kameny probíhá i tady. Nezapomeňte opsat do postu směrovačku bez mezer. Pokud náhodou zapomenete, do vteřiny vám to někdo důrazně připomene, nemusíte se bát :-) Ale nechcete přece být za amatérského balvana!
   
 2. Nezapomeňte před praním bundy vyndat kamínky, které máte v kapse. Vodní kámen, to je prevít.
   
 3. Krásné ploché větší kamínky se dají také koupit. Ušetří vám to u prvních pokusů čas s drhnutím a odmašťováním.
   
 4. Vaše dítě bude pravděpodobně malovat rychlostí tři kamínky za minutu a spotřeba bude obrovská. Prosím, myslete alespoň trochu na naši planetu. Neberte kameny z vody a míst, kde jsou příbytkem pro živočichy. Zpestřete si kamínkováním zábavu, ale nedělejte si z pokojíku kamenolom.

  blog54_kaminkari

   
 5. Pokládejte vaše výtvory v přírodě na vyvýšená místa, ať je nemohou zvířátka olízat ani počůrat.
   
 6. Některé kameny vypadají jako rozbalená čokoláda, ukousnutý rohlík nebo hranolky z mekáče. Dokonce najdete i imitaci psího exkrementu. No zkrátka…nenechte se zmást, ani jedna ze záměn vám vonět nebude.
   
 7. Pořiďte si pomůcky, které jsou k této činnosti určeny. Nespleťte si akrylové barvy s akvarelovými…ups….a lak na vlasy na závěrečné zafixování schovejte zpátky na večírek ve stylu osmdesátek.

  blog51_kamenaky

 

Barev, tužek i fixek je nepřeberné množství. Mají různou tloušťku, konzistenci i sytost. Některé jsou metalické, jiné mají v sobě třpytky. Jsou i takové, které ve tmě svítí. Pokud byste si ale přeci jen nevěřili, zkuste transfer nebo ubrouskovou metodu. A vždy zalakovat speciálním přípravkem! Vše potřebné najdete V Luxoru, nyní můžete objednat na eshopu a osobně vyzvednou ve výdejním okénku. Otevřen je také mcPen, i zde vám s pomůckami na speciální povrchy rádi poradí.

blog51_knizky

Protože moje díla jsou spíše abstraktního charakteru a řadí se povětšinou do kategorie kreseb dětí předškolního věku, objednala jsem si na pomoc knížky s předlohou. Jde to samo.  

blog51_nunaHleda    blog51_jakubak

I  v Cityparku občas nějaký kousek najdeme a moc za něj děkujeme. Co byste řekli na nějaké speciální kamenné dobrodružství s CITY o ceny?

 
Anička
PS: Děkuji za možnost zveřejnění fotek jiných kamínkářů:-)