Štěstí má barvu levandule

Blog s CITY

Levanduli i její barvu snad musí milovat každý. S vůní už je to jiné. Pamatuji si živě, jak mi manžel přinesl v těhotenství polštářek se semínky této nádherné fialové bylinky - na zklidnění. Už to mě samozřejmě vytočilo na maximum, protože jsem byla naprosto v pohodě a žádné uvolnění stresu nebylo třeba, sakra... Tenkrát to, chudák, pěkně odskákal. Mimochodem, věděli jste, že starověcí Egypťané používali levanduli také na balzamování?

blog54_pytlickyblog54_vuneLuxor

Ale zpět k vůni. Ta by měla za normálních okolností opravdu navozovat příjemnou atmosféru, tišit depresi a zlepšovat spánek. Dále má také repelentní a insekticidní účinky. Nádherně vypadá na okrasných záhonech, v květináči i jako motiv na nádobí. Až budu velká, pořídím si dům v Provence. Budu pěstovat levandule a umět krásně malovat. Do té doby se musím spokojit se sušenými svazky této aromatické léčivé rostliny a potunit domácnost, šatník a domácí lázně tím, co seženu u nás. A že toho není málo.

blog54_hodiny_1Bez názvu-log54_hrnecek

 

Levandulovou vůni ve formě svíček a aromatických pytlíčků seženete například v Knihkupectví Luxor. Tam mají také nádherné levandulové vintage hrníčky, hodiny, knihy o jihovýchodní Francii a spoustu dalších nezbytností.

blog54_knihaLuxorblog54_puntiky

Spát se vám bude dobře po voňavé koupeli z Manufaktury, levandulovo-jahodovém čaji z Oxalis, ve fialkovém povlečení ze ScanQuilt.

blog54_povleceni_1blog54_sulManufaktura
 
Úžasný je také levandulový sirup, limonáda a zmrzlina. Rovnou doporučuji nakoupit i levandulový prací prášek a aviváž:)
 
blog54_nunaSpinavablog54_mydloManufaktura
 
 
Mějte se krásně a levandulově
Anička
 
blog54_nausniceblog54_boticky