O prsa

Většinou se vás snažím trochu pobavit. Ale jsou věci, o kterých se prostě nežertuje.
Tou první je růžová barva. Ta nám mladým holkám prostě sluší :-) A já ji zbožňuju, protože začít den vyspáním se do růžova je prostě nejvíc. A přes naivní růžové brýle budu asi také koukat po zbytek života.

blog38_dlouha

Tou druhou, ale samozřejmě daleko důležitější věcí, je zdraví. To máme, na rozdíl od růžových kousků v šatníku, jen jedno. A proto dnes opravdu legrace stranou.
Pink October, růžový říjen, měsíc, kdy se některé z nás odívají do růžové, aby upozornily na rakovinu prsu. Mohou to být ty, které tahle hnusná mrcha postihla. Ty, které měly velké štěstí a vyvázly „jen“ s jizvou. Ty, které chtějí upozornit na důležitost samovyšetření. I ty, které chtějí podpořit svoji kamarádku, ségru, maminku, dceru nebo babičku. Pink October je totiž také měsícem sounáležitosti a solidarity.

blog39_vyloha        blog38_svetr 

Možností je spousta, najděte si tu svoji. Já si letos vybrala v Cityparku prodejnu Lindex. Své nákupy tam můžete  zaokrouhlovat libovolně směrem nahoru, vysbíraná částka poputuje na organizaci Aliance žen s rakovinou prsu a její projekt Bellis – mladé pacientky.
Na prodejnách i na eshopu můžete také pořídit tašku nebo deštník z kolekce PINK, celý zisk z obou produktů míří na stejné místo.

blog39_destnik             blog39_pult

Máte ve svém okolí někoho, kdo zrovna prochází touto těžkou nemocí? Vezměte ji na kafe nebo na procházku, zeptejte se, zda nepotřebuje s něčím pomoci, dbejte v současné době na její zdraví a bezpečí. Nebojte se o tom mluvit. Vyšetřujte se. Kupujte si vhodnou podprdu. A výjimečně je úplně jedno, jestli bude růžová nebo s leopardím vzorem ;-)

blog38_publikace            blog38_pokladna

Mějte se (a se) rádi

Anička