Christmas time, udělej si sám

Dnešní vydání není volným pokračováním minulé návštěvy sexshopu, jak by se podle názvu mohlo zdát, ale zcela seriózním návodem na zahájení adventního času podle vlastního vkusu a finančních možností.

A protože toho času není nazbyt, rovnou se do toho vrhneme.

1. Adventní věnec

Hotovky samozřejmě v Holandských květinách nebo v sezónních stáncích na spodní pasáži. Pokud jste ale kreativní nebo píšete blog a chcete, aby to tak alespoň vypadalo, pojďte do toho a vyrobte si výzdobu sami. V Pepcu například seženete proutěný korpus na věnec za padesát korun, v přírodní i v bílé barvě, ve tvaru srdíčka i kruhu. K tomu pár ozdobiček, třpytek, nasušený pomeranč nebo jablko, co koupíte v Albertu a dudlajdá, věnec je na světě. Krásné komponenty seženete také v Nanu-Nana, ale nebojte se využít přírodnin, které najdete v lese, přidejte vlašské ořechy, skořici nebo badyán.

     venec1               venec2

2. Adventní kalendář

I zde můžete sáhnout po klasice a koupit hotovku. Na výběr je spousta druhů, dopřát si můžete osvědčené čokoládové kalendáře, které jsme milovali v dětství, hádali, jestli je na řadě hvězdička, sáňky nebo dáreček a většina z nás ho dostala až na Mikuláše a mohla si tak narvat do pusy pět čokoládiček najednou! Boží! Pokud chcete vsadit na kvalitu, ten Lindtkový je podstatně dražší, ale na obsahu si zaručeně pochutnáte. Nezapomeňte i na dospěláky s dětskou duší. Rozmazlete ženy ve svém okolí adventním kalendářem z drogerie nebo z Yves Rocher, který obsahuje 24 mini produktů z péče o pleť i tělo, ale i dekorativní kosmetiku a vůně. Ve Flying Tigeru zase najdete kalendář s možností plnění vlastním obsahem. Co takhle místo sladkostí letos dětem připravit vánoční bojovku s úkoly? Já letos zrecykluju loňskou variantu hotových pytlíčků z Tchiba. Bohužel jsem loni někde prokoučovala sedmnáctku, takže musím vymyslet nějakou vtipnou historku, proč bude letos čekání na Ježíška o den kratší. Sáčky si můžete ušít i doma, ale i letos jsou v Tchibu k dostání, pouze v jiné barevné variantě. Dovnitř se vejdou malé prstýnky, sponky, autíčka, razítka nebo třeba mini balení gumových medvídků.

     pytlicky6                 sponky3

Já navíc dávám rolničky a ozdobičky na mini stromeček, který si Ninuška sama každý den přizdobuje, abych byla trochu montessori a napravila si svoji mateřskou reputaci ohroženou ztraceným pytlíčkem.

  pivo               kale

A v loňských letech jsem nezapomněla ani na tatínka, tady byla jasná volba doublovaná dvanáctka piv. Letos by si manžel přál, abych ho na pivo pustila ven s kamarády, takže to mám úplně bez práce a ještě si trošku šplhnu.

3. Přáníčka, kartičky, pohledy

Popusťte uzdu fantazii i tady. Pošlete svým milým vlastnoručně vyrobený pozdrav, vyrobte s dětmi vánoční přáníčka. Která babička by nechtěla mít na ledničce soby s otiskem prstů milovaného vnoučka?;-) Základy na přáníčka i s obálkou seženete v Tchibu, použít ale můžete obyčejnou čtvrtku a barevné papíry. Vyrobte si visačky na dárky, pro dospěláky se jménem, pro děti s fotkou.

     prani6           kartickyNasávejte vánoční atmosféru, případně domácí likér z ledových kaštanů, na který Vám dám recept příště. Nepřehánějte to s úklidem ani s nákupy, čas strávený těšením a se svými nejbližšími, je to nejvíc v každé roční době.

Krásný adventní čas

Anička