Čokoblo (k) g

Blog s CITY

Existují svátky, které máte rádi a jsou naopak různá výročí a dny, které nesnášíte nebo prostě z různých důvodů slavit nehodláte. Je ale jeden den, který prostě nemůžete ignorovat. Ten musí milovat každý! Mezinárodní den čokolády! Připadá na 13. září a boží je zejména proto, že vás nenechá na pochybách, co případnému oslavenci koupit. Jako jeden z největších čokoholiků se na tento svátek celoročně připravuju a pečlivě trénuju. Dobrůtka z kvašených pražených a mletých zrnek kakaového stromu totiž může mít i blahodárný účinek na zdraví, samozřejmě, pokud vybereme tu kvalitní, s vysokým obsahem kakaa. Sladká pochoutka potom působí jako prevence infarktu a Alzheimeru, snižuje krevní tlak, stimuluje mozek, neutralizuje volné radikály a bojuje proti stárnutí! Vedlejším účinkem je sice nutnost kupovat stále větší a větší oblečení, ale výhody zde evidentně převažují.

blog55_jablog55_milujuCokoladuAtebe

Jako samozvaný odborník na kakaové pokušení vám udělám rychlé shrnutí všech míst v Cityparku, kde na čokoládu můžete narazit.  A protože nelze doporučit nic, co nemám sama vyzkoušené, musím říct, že tohle tour de čokoláda mě možná stálo velikosti rovnou dvě. 

Veselá veverka
Tohle mlsání opravdu považuji skoro za zdravé, zvlášť pokud zvolíte hořkou čokoládu a v ní obalené oříšky, které v rozumném množství mají rovněž spoustu pozitivních účinků na naše zdraví.

blog55_veverka

Tchibo
Moje srdcovka. Horká čokoláda z Tchiba. Víte, jak chutná nejlépe? Se šlehačkou a mini nugátovými koblížky.

blog55_tchibo

Cafe Infinity, Monro

Skvělou tekutou dobrotu si můžete dát v kavárně na horní pasáži nebo ve stánku naproti DM. Záleží, jak moc spěcháte. A jak moc velkou máte chuť dát si k horkému nápoji ještě čokoládový dort.

blog55_cokoInfinityblog55_cokoMonro


I ve výše zmíněném DM seženete několik druhů čokolády, zejména tu zdravější, vysokoprocentní variantu.

blog55_cokoDMblog55_DM

 

Albert nabízí klasický výběr oblíbených čokolád a pralinek, stačí si jen vybrat. Rychlý sladký dárek můžete sehnat také hned u vstupu do obchodního centra, v Don Pealu.

blog55_albertblog55_DonPealo

 

Pokud kromě kvality čokolády pohlížíte i na estetiku, rozhodně vyražte do Luxoru či Albi. Najdete zde čokošky v krásném balení, s věnováním i vtipnými texty.

blog55_cokoAlbiblog55_luxorcoko
 

blog55_kalorie

Ikonická dobrota ale nemusí sloužit jen k jídlu. Co takhle vyzkoušet svíčku s vůní bílé čokolády (NanuNana), napálit někoho vtipným notýskem (FlyingTiger), udržet si čokoládovou barvu s úžasnými samoopalovacími krémy (Fann) nebo zahalit své tělo do vůně čokoládového lanýže (Albert)?

blog55_svickyblog55_cokoTiger
 
blog55_sprchacblog55_opalovak


Mějte se čokoládově
Anička