Zavařím vám!

 

S kamarádkou jsme se dohadovaly, jestli to, co držím v ruce, má barvu modrou nebo mintovou, tedy odstín zelené.  Abyste byli objektivní, nebudu vám napovídat, kterou z možností jsem prosazovala já. Každopádně mi tenhle kus nádobí ladí k mému mintovému svetříku ;-)


blog36_silokonovej Uzaver       blog36_udelatka

Co ale vím jistě, navzdory mým gastro zkušenostem, je skutečnost, že se jedná o džbánek. Najdete ho v Cityparku v Orionu, dokoupit lze celou sadu, i s hrnci a pekáčem. Tady ale moje jistota v kramflecích končí. O kousek dál v Tescomě totiž naprosto tápu v tom, k čemu všechna ta hejbátka a udělátka slouží! Asi se mi budete smát, že jsem objevila Ameriku, ale za mě je několik z nich horkým kandidátem do soutěže Kufr.

blog36_vyloha

 

Věděli jste například, jak vypadá tvořítko na ravioli? Vykrajovač jablečných jadřinců? Třecí struhadlo na zázvor? To byste si z fleku spletli s pemzou na paty!
A co takové univerzální třítko, nálevka na použitý olej, loupač kiwi, pomela nebo nůž na meloun?


blog36_zazvor        blog36_tric

Taky se vždycky vztekáte, že vám po otevření kuchyňské skříňky spadne na hlavu milion plastových krabiček a víček, ve kterých vám babička poslala buchty, a slíbili jste, že je určitě vrátíte? Všichni víme, že nevrátíte, takže co takhle pořídit držák na plastová víčka a ušetřit si práci a místo?

blog36_plastovaVicka           blog36_loupace

Já jsem si odnesla třítko  a silikonový uzávěr lahví. Podzim se blíží a takový domácí zázvorový sirup se může hodit! Máte někdo osvědčený recept?

Vaše Anička v říši divů