VelikoROnoce podruhé

Před rokem by si asi nikdy nepomyslel, že i letošní Velikonoce budou ve znamení respirátorů, rozestupů na dva metry a zákazu koledování. Ale zvládli jsme to loni, zvládneme to i letos. A nic to nemění na tom, že i tak můžeme svátky jara prímově oslavit. A taky si je pořádně osladit.

blog49_pintikateSaty      blog49_vyjkrajovatka

My už jsme v pečicím procesu skoro týden, abychom stihly s Ninuškou vyzkoušet všechny vychytávky, které jsme si nakoupily. Na e-shopu Tchiba najdete nejen krásné jarní utěrky, ubrusy a dekorace, ale také vykrajovátka a šablony vajíček, také boží válečky na tvoření růžiček a croissantů. Ty byste určitě zvládli i s obyčejným nožem, se speciálním válečkem to ale budete mít i s hodinou geometrie. A výsledek stojí za to!

blog49_valecek

Vřele doporučuji také embosovaný váleček z Orionu, který přenese na těsto sušenek nebo perníčků krásný dekor. Minimálně na deset minut zabaví vaše dítě a na další dvě hodiny, kdy se budete snažit z drážek dostat těsto, i vás. Výsledek ale stojí za to!

blog49_vajicka      blog49_napecenoKrasna

Mezitím sice musíte znovu zabavit vaše miláčky, ale i tady  přináším řešení. Respektive, přináší ho opět Tchibo a jeho e-shop, odkud jsem objednala krásná velikonoční razítka. Jakmile dodrhnete kuchyň, můžete tak přejít na pokojík zabarvený od inkoustového polštářku. Ale výsledek  opět stojí za to! Uf.

blog49_vajickoTiger  blog49_pranicka

Díky razítkům můžete vyrobit krásná přáníčka a alespoň poštou poslat svým milým virtuální pomlázku. Stále otevřeno mají v Cityparku v prodejně Flying Tiger, kde seženete spoustu velikonočních samolepek, washi pásek, hotová přáníčka a polotovary ke kreaitvnímu tvoření.

blog49_razitkaTchibo

Pokud jde o velikonoční aktivity pro děti, zamilovaly jsme si s dcerkou také jarní Bingo. Trocha velikonočního hazardu nemůže škodit. Doporučuji ale vlastní pravidla, zakřičet nahlas BINGOOOOO po každém obrázku, který vytáhnete a souhlasí se symbolem na herní kartičce, je náročné na vaše nervy, ušní bubínky i bezproblémové soužití se sousedy.

blog49_bingo

O tom, že miluji květiny, už jsme psala několikrát. Nesmí tedy chybět voňavá výzdoba a věnečky. Věnec si můžete vyrobit vlastní, poslouží vám hotový korpus, ale postačí i větvičky, kočičky (samo z vlastní zahrádky), vrbové proutky nebo třeba kruh na vyšívání. Pokud letos nestíháte, v Holandských květinách mají hotové parády, které budou vašim dveřím ohromně slušet.

blog49_venecky      blog49_venecekHOME

Krásné Velikonoce
Anička