Vánoční fópáčka

Vánoce jsou časem setkávání i obdarovávání, která naplňují srdce…a zavání průšvihem. Sama bych o vánočních trapasech mohla napsat publikaci, která by směle konkurovala etiketě Ladislava Špačka. I tu jsem jednou našla pod stromečkem, možná proto, abych přestala mluvit sprostě, když se kopnu do palce, používala k jídlu i nůž, neolizovala ho, nosila pod šatama silonky….zkrátka, nechovala se jako největší kanál, což se asi běžně děje :-) O obdarovávání ženy kuchařkou pro začátečníky už řeč byla. Zapovězeny by měly být také dárky z benzínek, cokoliv na sebe velikosti XS i XXL, nikdy nevíte, kdy šlápnete vedle. Proto vynechejte i váhu a permanentku do fitka. Ale pozor, obligátní ponožky nejsou přešlap, je to nutnost.

blog42_fusakle     blog42_cityparkPonozky

Mít každou ponožku jinou už není jen připomenutím Světového dne Downova syndromu, ale módní záležitost. Veselé fusakle seženete samostatně na stánku na spodní pasáži, ale také v knihkupectví Luxor. Malinko mě mrzí, že tenhle nápad není obecně považován za můj, protože já slavím ponožkový den samovolně už několik let, tudíž si myslím, že patent bych měla vlastnit já. Ale to ne, já kvůli tomu vlastním knižní etiketu! Vtipné a kvalitní ponožky jste mohli vyhrát také ve vánoční soutěži za svoje účtenky. A že jich bylo!

blog42_limceNaStojanu        blog42_limceNaStole

I já mám letos svůj vánoční přehmat. Miluju ty chvíle, když si můžeme dát venku s kamarádkama horkou čokoládu a kafe, procházet se po náměstí, čemuž říkám sport, a rozebírat všelijaké důležitosti.

Nakoupila jsem tedy v Albi všem svým milovaným boží bambusové „límce“ na kelímek, aby si nespálily prsty. Sehnala jsem dokonce všechna potřebná jména, která jsem potřebovala, taky to svoje, v Tigerovi dokoupila nádherné ťuťu taštičky….a oni mi zakázali coffee to go! Letošní dárky tedy na své využití budou čekat déle, než bychom všichni chtěli, ale o to víc se na vás všechny těším.

Přeji vám pohodový adventní čas, samé užitečné dárky a žádné vánoční přešlapy
Anička