Škatule!

Není to tak dávno, co jsem psala, že se blýská na lepší časy a v Cityparku to začne opět žít. A že se přehnala pořádná bouřka!
Nájemní jednotky udělaly škatule, škatule, hejbejte se a spodní pasáž je rázem k nepoznání. Ten, kdo rád chodil mlsat do cukrárny se nyní může krmit hlavně kvalitní četbou. V novém výtahu byste marně zkoušeli načichat párky a klobásky, tedy alespoň doufám. A tam, kde se daly koupit potřeby na vaření, nyní visí nádherné výtvory módní návrhářky Evy Lhotákové, což je pro mě velmi sympatická změna. Vy o svoji oblíbenou značkovou prodejnu Tescoma ale  nepřijdete, najdete ji jen o malinký kousek dál, naproti prodejně Nanu-Nana.

blog12_saty              blog12_saty2_upravKdybyste náhodou hledali mě, dopoledne teď pravděpodobně budu trávit v novém knihkupectví Luxor. Jejich slogan zní „V knihkupectví jako doma“ a přesně tak se tam budete cítit. Hned u vchodu se zaboříte do měkkého koberce, kterému dávám maximálně jednu zimu, ale za tu atmošku to stojí. Nevím, zda pohostinná nabídka pohodlných křesel a kávy platí pro moji každodenní návštěvu, ale já jsem na těch 15 000 titulů ready. Kromě knížek zde najdete také dekorace do domácnosti, papírenské zboží a další parády, to musíte vidět.

blog12_knihyLuxor             blog12_ulicka
Stejně tak jako mně se občas poplete, kromě jiného, pravá a levá strana, vyměnily svoje pozice i prodejny DM a Pepco. Oba obchody jsou nyní prostornější a přehlednější. Bohužel chvilku trvá než se zorientujete, takže si domů přinesete spoustu věcí, které jste vůbec nepotřebovali, ale tak nějak jste šli okolo nich a ….znáte to.
V Pepcu stále najdete oblečení, drobnější vybavení do domácnosti, dekorace a spoustu pidi roztomilostí pro děti, takže na chvilku začnete uvažovat o dalším přírůstku. Přibližně na dvě sekundy, než si Vaše milovaná prvorozená zatouží ustlat pod regálem na flitrovém polštáři. Vedle Pepca sídlí nový obchod s vínem a destiláty. Náhoda? Nemyslím si.

blog12_detskoPepco                 blog12_botickyPepco
Nedávno jsem v noci omdlela, zlomila si čelist, způsobila si otřes mozku. A šok. Ten jsem ale zapříčinila chudákům záchranářům, když mě nakládali do sanitky v plyšovém zvířátkovém overalu. Smáli se a ptali se, kde se takový sexy obleček na spaní kupuje. Takže v Housu. Ale nebojte se, vkusné oblečení, na které jste byli dosud zvyklí, se samozřejmě neztratilo. A stávající kolekce stojí za to.

blog12_overalHouse                        blog12_house
Změn se chystá ještě dost a dost, těším se na příště:)

Anička