Novoroční předsevzetí s CITY

Blog s CITY

Spousta příprav, plánování, vánočních nákupů a stresu … a za pár dní je po všem.  Zůstalo pár kil navíc, kilometry zmačkaného balicího papíru, nějaké ty dárky k reklamaci, opadaná vánoční výzdoba  a průvan v peněžence. Ale stálo to za to. Milá setkání, upřímná objetí, nefalšovaná dětská radost, vzpomínky na fotkách i v srdcích. Ale přiznávám, chtělo by to další volno a úklidovou službu.

      blog17_vanoceHolky            blog17_ozdoba

U nás naštěstí konec roku bude poklidný, takže si dnes odpustím všechny tipy na silvestrovské outfity, make-up, účes a léky na kocovinu. Zaměřím se ale na novoroční předsevzetí. Asi pět let už si žádné nedávám, protože vím, že moje vůle není natolik pevná, abych 2. ledna naběhla do posilovny, pustila se do vyvařování svíčkové nebo přestala jíst čokoládu. Ale proč by právě rok 2020 nemohl být ten zlomový? A protože, co je psáno, to je dáno, jdu s kůží na trh a můžete mě kontrolovat, motivovat, vynadat mi nebo se inspirovat.

1. Protančete celý rok
Fitko prostě nedám, v tom mám jasno.  Stydím se před ostatními svlíkat, potit, sprchovat i umírat po pátém kliku. Ale slibuju si, že příští rok celý protančím. Ať už to bude zumba, aerobic, pole dance, twerk nebo Labutí jezero, jsem připravená na všechny výzvy a těším se na ně. Klidně mi dejte tip na to, co se kde v Jihlavě děje, jdu do toho! Moje chytrá kamarádka, kterou nebudu jmenovat, mi prozradila, že její trik, jak se dokopat ke každodennímu běhání (zase ale nebudu přepalovat začátek, že jo), je koupit si nový „běžecký hadry a boty“. Pak mi prý bude líto, že budou ležet bezprizorně ve skříni a vyběhnu, i kdybych nechtěla. Tak jsem na to v dalším roce zvědavá, Danielko, zatím jsem to teda odpálila vběhnutím do A3 Sportu a pořízením výbavičky.

   blog17_podprdy                blog17_obleceni

2. Pečujte o sebe
S dalším kalendářním rokem přichází i dalších 365 dní vašeho života. Já se rozhodla bojovat proti stárnutí a zapracovat na péči o sebe. Bohužel věk, kdy se člověk zapomněl odlíčit a namazat i po největší pařbě a nic se nestalo, je dávno pryč, takže si budu dopřávat všeho toho luxusu, co Ježíšek naznal, že nutně potřebuju. Naštěstí si uvědomil, že darovat krém proti vráskám by pod stromečkem vánoční atmošku nevylepšilo a nadělil taky penízky, abych si mohla vybrat sama.

  blog17_kremy           blog17_krem

3. Smiřte se sami se sebou
Vzhledem k bodu výše jsem se rozhodla, že je na čase se oblékat přiměřeně ke svému věku. Je tedy třeba přenechat roztomilosti s Minnie, Hello Kitty a dalšími ňufany mladším ročníkům, přestože se jedná o aktuální módní trend. Tedy alespoň na pracovní schůzky...

blog17_svetryvANOCI        blog17_minnieMikina

4. Do nového roku v novém
Jednu výhodu zbavení se starého oblečení má. Můžeme si pořídit nové. Seriózní. I když růžový obal na mobil se sovičkou tomu moc nenapovídá. Ale na ten se vztahuje výjimka. Stejně jako na pyžamo. A ponožky. A bačkory s jednorožcem. A hrníček.  A župan. A náušnice ve tvaru dortíku. No, tohle ještě promyslím.

    blog_noveSako           blog17_sukne

5. Šetřete
Šetřete. Peníze, své tělo i přírodu. Nakupujte s rozmyslem. Třeba v novoročních slevách;-)

blog17_slevy1          blog17_slevy2

A netrapte se, pokud nic z Vašich předsevzetí nevyjde. Mějte se rádi a obklopujte se lidmi, kteří mají rádi vás.

blog17_myDveMinnie

S láskou, s lehkou nostalgií a přáním všeho nejlepšího do roku 2020
Anička