Miluju a maluju v Cityparku

Blog s CITY

První týden nového školního roku je za námi a já se snažím si vzpomenout na svoji povinnou školní docházku. Vybavuji si, že jsem měla tašku se šmoulinkou. Koupila mi ji maminka na zájezdu v Rakousku. Tatínek tvrdil, že bude malá a nic se do ní nevejde. Byla krásná, ale bohužel jsem ji nosila jen krátce. Byla totiž malá a nic se do ní nevešlo.
Aktovka měla ale nádhernou růžovou barvu. Tedy alespoň prvních pár dní, než jsem v ní nechala odležet pár svačin, než se mi do ní z pořadače rozsypala všechna písmenka a nechala jsem v ní rozlít takové ty plnící inkoustové bombičky z penálu, které jsme nikdy nepotřebovali, ale vždycky jsme je propíchli špendlíkem, abychom viděli, co to asi udělá. Ráda bych řekla, že za ty roky jsem udělala velký pokrok, ale když se kouknu na dno své kabelky, nejsem si tím úplně jistá. Jen školní svačiny nahradily křupky a loupák, písmenka abecedy účtenky a místo inkoustu se občas přilepím do lesku na rty. Proto se už příští týden chystám na velký lov kabelek a samozřejmě toho neušetřím ani vás.

upraveno7   upraveno11

Ale zpět k začátku školního roku. Ten náš se neobešel bez spousty nových zážitků a kamarádů, ale samozřejmě i obav a strachu. A odměn. A úplatků. Plánovala jsem zoo, zmrzku a dopravní hřiště. Bohužel první školní den byl i na obloze trochu ubrečený a mě čekaly ještě nějaké nákupy a práce, a tak bylo třeba spojit příjemné s užitečným a uspořádat mejdan v Cityparku.

Nejlepší sport je kafe a dort
Na oslavu, na žal…dortem prostě nemůžete nic pokazit. A horká čokoláda zahřeje na těle i na duši.

       upraveno5          upraveno8

Hlavně klid a nohy v teple
Co nezvládne kafe a čokoláda, je třeba dohnat v chladných ranních dnech přizpůsobením šatníku. Pro zateplení celého těla vašich nejmenších v následujících dnech budou vhodné softshellové bundy a kalhoty. Seženete je například v Takku nebo v Tchibu.

     upraveno1          upraveno2

Dámská jízda
A jedeeeeem. Jen už si konečně musím zapamatovat, že "bez kovových peněz do Ciťáče nelez", protože mi zásadně chybí dvacetikoruna na vláček.  Ve vedlejším Pompu už ze mě měli trošku legraci, naštěstí je tu nové Sparky´s, kde mě ještě tolik neznají a rádi mi korunky rozmění.


       upraveno10         upraveno3

Odměny a úplatky
Abych do Sparky´s nechodila jen pro „za deset korun drobný“, pořádně jsme nové zvětšené hračkářství prozkoumaly. Novinkou je sekce s dětským oblečením pro malé parádnice a malé fešáky. Ninušku zaujaly samozřejmě hlavně hračky a hned maminku, shodou okolností mě, chtěla pumpnout o pár stokorun.
Já jsem se rozněžňovala nad panenkama a výbavičkou a jako Anička v říši divů jsem zkoumala Roadboty a Xboty, protože já umím jenom obyč boty a tyhle hračky pro kluky jsou mi úplnou záhadou.

upraveno16   upraveno6   upraveno17
Miluju a maluju
Jako takhle….kreslení na zeď nepovažuji úplně za výchovné, ale jednou by to stejně přijít muselo, takže než dát všanc zeď domácí, přispěly jsme svým malířským uměním na tu cityparkovskou. Barevné řádění s FlyingTiger 31. srpna jsme sice zmeškaly, ale kreslit a psát na „domeček“ uprostřed pasáže můžete ještě stále i vy. Děti se vyřádí a vy si parádně počtete. A+N= VSL


                           upraveno4

Krásný víkend
Anička