Když se (lépe) snáší déšť

Od poloviny května se těším na chvíli, kdy budu moci publikovat článek „Hello summer“ a postnout fotky z nějaké prosluněné dovči. Ale sami víte, že než na koupačky s jednorožcem, melounové drinky a chill pod korunami stromů, bylo občas počasí spíše na postel, horkou čokoládu se šlehačkou nebo dortík v cukrárně. A tak se stalo, že když už se slunce a teplo konečně dostavilo, zase odešla forma do plavek, a dokonce i nafukovací jednorožec jemným zasyčením při elegantním náskoku dává vědět, že doporučená nosnost byla původně dvojciferná.

    blog32_citacCtverec                  blog32_mokrapodlaha

Proto nezoufám nad částečně propršeným víkendem, ani nekroutím hlavou nad podzimními dekoracemi a péřovkami, které pomalu zaplňují zadní regály jednotlivých obchodů. Těším se na volná ponča, chumlavé kabátky a ty nádherné barvy. A chystám se na článek „Hello autumn“, tak snad to zase neprokoučuju do prvních vloček.

Že vy déšť nemusíte?  Zaplavím vás tipy, jak i v pořádném lijáku můžete zůstat v suchu!
 

1. Holínky

Nohy v teple a suchu jsou samozřejmě základ. V Cityparku je jednotek s botičkami do sucha i do vodičky opravdu dostatek, vybrat si můžete u Bati, v CCC, v Deichmannovi, Street shoes nebo v Humanicu. Barevné krásky nejsou k dostání už jen v dětských velikostech, veselé nebo opravdu trendy holínky seženete pro sebe i vy.


      blog32_holinkyDeichman                blog32_leopardiHolinky

       blog32_holinkyHumanic                  blog32_holinkyHumanic2

2. Pláštěnky

Nebojte se šedi a splínu. Rozjasněte i to nejpošmournější počasí díky vzorovaným pláštěnkám. Ve Flying Tigeru jsou stále k dostání i pláštěnky pro dva, pokud byste se chtěli v chladnějším počasí trochu potulit.

blog32_plastenky

 

3. Deštníky

Pokud ale potřebujete být elegantní a svůj vystajlovaný béžový outfit si na obchodní schůzku nemůžete dovolit vylepšit ještě fialovou pláštěnkou s krokodýlky, k dostání jsou i transparentní pršipláště. Mně je jasné, že tento podzim budu ujíždět nad deštníkem z dílny Anekke, ke kterému budu nutně potřebovat i kabelku, batoh a peněženku téže značky, kterou seženete v Kaře. I zde mají různé kabátky a hacafráčky, které vás zaručeně ochrání před deštěm i chladem, ale to už se dostáváme ještě o další cifru výše, než byla již zmíněná nosnost jednorožce. Ale je to taková krása, že určitě stojí za to dostat se na Ježíškův wishlist (výrazné zakašlání).

blog32_destnikKrasny  blog32_anekke

4. Voděodolný make-up

Ženy, abyste hned při prvních kapkách nevypadaly jako Jokerova příbuzná, pořiďte si na nadcházející období kvalitní líčidla. Ve Fannu seženete fixační voděodolný pudr, řasenku i tužky na oči v celé škále barev.

blog32_kosmetikaGosh

 

5. Relax

Když už se nebudete muset honit za postavičkou do plavek, užijte si bez výčitek také chvilku klidu při bubnování kapek do oken. K tomu doporučuji třeba výborný čaj z Oxalis, kvalitní četbu z Luxoru nebo Kamaráda do deště;-)

blog32_prsiKniha

 

Ať vám prší štěstí

Anička