Kde se v Cityparku najíst a kam rozhodně nechodit!

Taky checkujete poslední dny ty skandály kolem zakázaných filmů, reklam, písniček?
V některých je moc černochů, teda vlastně Černochů, teda vlastně Afroameričanů, v jiných zase málo. Jinde je použito zbytečně moc záběrů policie, jinde zase vadí banán. Taky už neexistuje slepecká hůl, ale jen bílá hůl, a to, co jsme byli zvyklí jíst léta jako máslo, už se nesmí jmenovat máslo.
Všechny tyhle novoty, každá z jiného soudku, rozdělují společnost na několik táborů, vyjadřují se k nim odborníci, psychologové, politici i vox populi.

Tak jsem se rozhodla písnout dnes o něčem, co nás spojuje. Jídlo!

V Cityparku je hned několik možností, kde se chutně najíst. Samozřejmě můžete zajít do Alberta, nakoupit čerstvé a kvalitní suroviny a nějakou teplou mňamku k večeři připravit doma, tak jak to prý dělají všichni…říká manžel.

Ále proč je potom neustále tolik strávníků nahoře u mekáče a kfčka! Aha?!

blog31_mekac           blog31_kfc

Ale teď ta pointa!

Pokud chcete znít fakt důležitě a nedopustit se žádného fópáčka, tak prostor, kde se občas cpeme hambáčema, smaženýma křidýlkama nebo kuřetem Kung –pao, se jmenuje Food court.  Takže nechodíme prasit do žrádelny, ani neskáčeme k Vietnamcům, prostě navštěvujeme fúd kórt!

blog31_detskyKoutek             blog31_foodCourt

Ten je navíc nově rekonstruovaný, takže si trochu noblesy opravdu zaslouží. Zmizela sice skákadla a houpadla, která ale pro dětský žaludek po big hranech s kečupem, stejně nebyla nic moc. Přibyla ale paní s dezinfekcí, která pečlivě omývá všechny stoly i židličky. Pamatujete, jak jsem psala o mé přátelské přezdívce savopinda? Takže jistě chápete, že mě tenhle pohled uklidňuje a těší více než dřívější pokoukání na hopsající opičky.

Kromě food courtu máme v Jihlavě v Ciťáku také první running sushi, o kterém jsem psala nedávno.

blog31_sushi2
Sedviče, bagely a tortilly jsou super jako sváča nebo snídaně, dát si je můžete v Coffee company, na výborné dortíky vás zase láká Cafe Infinity.

blog31_dortiky         blog31_bagely
V teplých dnech přijde vhod úžasná zmrzka z Frutisima, v těch deštivých zahřeje lahodné kafe z Tchiba. Pokud budete chtít něco zobat, doporučuji Veselou veverku, respektive sortiment obchodu s tímto rozverným názvem, a nesmím zapomenout na popcorn k dobrýmu bijáku v Cinestar.

blog31_tchibo        blog31_zmrzlina

Nechte si chutnat
Anička