Otevírací doby

  Obchodní galerie
po-ne 9:00 – 21:00

  Lékárna
po-ne 8:00 – 20:00

  Hypermarket
po-ne 7:00 – 22:00

  Multikino
po-pá 13:30 – 24:00
so-ne 11:30 – 24:00

  Parkoviště
po-ne 7:00 – 22:15

City Park Jihlava - netkatalog.czNákupní, obchodní, prodejní centra - netkatalog.cz

Citypark Jihlava se připojuje k zelenému trendu

V Cityparku Jihlava jsou od půli srpna do pasáží instalovány koše na tříděný odpad. Nově se tak třídí odpad v celém nákupním centru. Třídí se papír a plast, třetí koš je pak na směsný komunální odpad.

Při průchodu jihlavským nákupním centrem jste si možná všimli nových bílých košů se zeleným hastagem #recyklujeme. Citypark se totiž připojil k ekologickému trendu a instaloval do pasáží celkem sedm košů na tříděný odpad. Do budoucna přibude ještě dalších šest. Koše byly vyrobeny na míru, aby působily elegantním a čistým dojmem. Investice do jejich nákupu dosáhla bezmála 300 000 korun.

Je důležité doplnit, že odpad se v Cityparku třídí už dávno. Odpad třídí nájemní jednotky, separuje se i v restauračním koutu. Pro zajímavost doplňme, že za prvního půl roku 2017 se v Cityparku mimo pasáž povedlo vytřídit neuvěřitelných 44 tun papíru; 2,6 tun plastu a přibližně 1 tuna skla. Pro všechny ekologické nadšence je v Cityparku také sběrné místo pro třídění zářivek – konkrétně v prodejnách dm drogerie a Euronics. Posledním místem, které se letos v srpnu přidalo, byla právě nákupní pasáž.

Ač se na první pohled zdá, že třídění je hračka, je dobré se před vyhozením odpadku alespoň na moment zastavit. Pro třídění totiž platí jistá pravidla. V první řadě vytříděný plast musí být čistý, maximálně může být mokrý od vody. Tříděný papír nesmí být mastný, mokrý nebo špinavý.

nahoru